Úvod / Odpovědi na často kladené dotazy

Odpovědi na často kladené dotazy

Pokud na nás máte nějaký dotaz, napište nám ho na tomastik@d1cars.cz a my Vám obratem odpovíme.

Berete i auta do zprostředkování prodeje?

Ano, auta do zprostředkování prodeje bereme. Je třeba si telefonicky domluvit termín. Naši zaměstnanci provedou zkušební jízdu, zhodnotí technický stav vozidla, prověří původ a pravost najetých kilometrů v dostupných databázích. Pokud bude vše v pořádku, sepíší s Vámi smlouvu o zprostředkování prodeje. Doporučíme prodejní cenu a začneme pro Váš vůz hledat zákazníka.

Vykupujete všechna auta?

Ne, vykupujeme pouze automobily, které projdou naším ověřovacím procesem. Pravdou je, že je to asi jeden ze tří nabízených vozidel k výkupu. Paušálně platí, že vykupujeme automobily jen od zákazníků, kteří vozidlo nějakou dobu provozovali a mají s ním tedy zkušenost, dále od firem a leasingových společností. Od zákazníků, kteří nejsou zapsáni v technickém průkazu a překupníků, auta nevykupujeme.

Byl jsem se u Vás podívat a přijde mi, že mají Vaše auta v porovnání s některými prodejci na ty ročníky hodně najeto. Kde je kupujete?

Tato otázka mě rozesmála. Dalo by se nad tím zamyslet i naopak – nemají vozidla některých prodejců najeto spíše málo v porovnání s našimi auty?

Víte, co se týče prodeje vozů řekněme do 5 let stáří, zdroje většiny prodejců jsou stejné – české nebo zahraniční leasingové společnosti, kde byla auta využívána zaměstnanci firem v tzv. operativním leasingu. Aby se firmám tato finanční služba vyplatila, musí mít automobil najeto určité kilometry, je tak téměř pravidlem, že dva roky staré auto má cca 100 000 km a tři roky staré auto 150 000 km. Vozy jsou ovšem po celou dobu servisované a vzhledem k rychlému najetí kilometrů jen minimálně opotřebeny. Každý den slyšíme od našich zákazníků – krásné auto, jako nové, jen kdyby nemělo najeto 150 000 km (50 % z nich zvolí cestu jistoty a auto si koupí u nás, 50 % z nich chce na tachometru za stejnou cenu vidět 90 000 km a koupí si často jinde auto, které má sice na tachometru 90 000 km, ale ve skutečnosti má 2x tolik, co mělo to naše).

Mám určitý rozpočet a přemýšlím, jestli si koupit auto ojeté, velikostně a typově podle mých představ, nebo za stejnou cenu menší, ale nové. Konkrétně ojetý Ford Mondeo vz. nový Hyundai ix20. Co si o tom myslíte?

Myslím si, že Hyundai dost zamíchal trhem s novými vozidly. Mnohdy eticky nekorektní reklamní kampaň vzala za své a Hyundai v ČR slaví úspěch. Vidím to i v naší vesnici. Ovšem dle mého názoru většina jejich zákazníků spoustu věcí při koupi nedomýšlí.

Při nákupu automobilu nejde jen o pořizovací cenu, ale o provozní náklady za pohonné hmoty, servis, náhradní díly, kupní sílu ojetého vozu a hlavně aktivní a pasivní bezpečnost. Zákazník by měl vždy přemýšlet nad tím, k jakým účelům vůz pořizuje a s přihlédnutím na bezpečnost silničního provozu typ auta vždy přizpůsobit. Pokud jezdíte kolem věže 5000km ročně s plně neobsazeným autem, klidně si kupte ix20 a budete spokojeni. Pokud používáte vůz i na delší cesty, na dovolené nebo jste aktivní rodina, kupce si za stejnou cenu raději ojeté větší bezpečnější auto, jinak budete ix20 za rok prodávat se stotisícovým prodělkem. Vámi vybraná druhá varianta Ford Mondeo kategorie MK IV Vás určitě nezklame.

Jsem plátce DPH a chci koupit vůz tam, kde si budu 100% jistý, že když si ho nárokuju u finančního úřadu, nebude ho po mě chtít někdo s odstupem času zpět. Na co si dát pozor?

Vaše povinnost je, si před koupí ověřit, že prodávající není ,,nespolehlivý plátce DPH“.

Prodejce si můžete ověřit pod tímto odkazem:

PROVĚŘENÍ NESPOLEHLIVÉHO PLÁTCE DPH

Pokud si chcete být jistý, že vůz který chcete koupit není předmětem podvodu s DPH, vyvarujte se prodejcům, kteří si auta v zahraničí sami nenakupují, ale berou je v ČR od prostředníků. Nechte si odvod DPH smluvně garantovat s možností odstoupení od smlouvy. Pozor na vozy nakoupené v ČR s krátkodobým nebo neuskutečněným exportem do jiné země – většinou záměrně pro podvod s DPH. Pozor na překup přes více zemí.

Může mě prodejce nechat odjet s převozní značkou bez technického průkazu?

Pravidla pro vydávání převozních značek jsou, že vůz musí být pojištěn povinným ručením, mít technický průkaz ze země původu a platnou technickou kontrolu. Pokud vůz nemá platnou technickou kontrolu, není způsobilý k provozu na pozemních komunikacích v ČR a Vy budete mít při kontrole vážný problém. Pokud je vůz do 4. let od uvedení do provozu, platí technická prohlídka ze země původu.

Jak je to s prověřováním km od společnosti CEBIA ?

Společnost CEBIA dělá dle mého názoru velmi záslužnou práci. Pravdou je, že jejich systém prověřování najetých kilometrů je závislý na informacích z různých zdrojů a bude ještě nějakou dobu trvat, než se na něj budeme moci 100% spolehnout. Jejich systém využíváme i při výkupu našich vozů, jako jeden z bodů naší prověrky. Můžu tedy fundovaně odpovědět, že dochází k postupnému nárustu dostupných informací v jejich databázi. Ovšem je potřeba si pohlídat tzv. neověřitelné období, které si musíte prověřit jiným, alternativním způsobem. Popřípadě si ho nechat smluvně garantovat, stejně jako v našem GARANČNÍM PROGRAMU naši zákazníci.

Spokojení zákazníci

Ing. Jiří Mrozek, Ostrava
Po měsíčním hledání vhodného vozu jsem na Tipcars narazil na tento autobazar. jelikož patřím k příznivcům… Více

Ing. Jiří Mrozek, Ostrava

Ford Focus 2.0 EcoBlue Titanium
prodej 12/2023
Číst více
Václav Bačovský, Modřice
Bohatý výběr vozidel, ochotný přístup, možnost si říci o prohlídku i více aut (které jsou připraveny po… Více

Václav Bačovský, Modřice

Ford S-Max 2.0 EcoBlue Titanium
prodej 11/2023
Číst více
Jan Štelcl, Rajhradice
Začátkem roku jsem se rozhodl že si pořídím novější auto na D1 Cars jsem narazil náhodou na internetu a hned… Více

Jan Štelcl, Rajhradice

Ford Kuga 2.0 TDCi Titanium
prodej 01/2024
Číst více
Jiří Huml, Kojetice
D1 cars jsme navštívili na základě dobrých zkušeností mých kolegů a známých. A všechna chvála na tento… Více

Jiří Huml, Kojetice

Ford S-Max 2.0 EcoBlue Titanium
prodej 09/2023
Číst více

Dovezeme auto na míru vašim potřebám

Napište nám, jaké požadavky by dovezené auto mělo splňovat. Zjistíme, jaké jsou možnosti a ozveme se vám.
Anebo rovnou zavolejte na číslo +420 725 603 060, určitě se domluvíme.

Sending