Úvod / Kontrola najetých kilometrů

Kontrola najetých kilometrů

Uvažujete o koupi ojetého vozu a chcete si zkontrolovat stav tachometru? Máme pro vás jednoduchý návod, jak snížit riziko stočeného tachometru na minimum.

Jak postupovat?

Jako první je potřeba zjistit, jestli se jedná o vozidlo původem z ČR nebo o vozidlo ze zahraničí. U vozidel původem z ČR je dohledání historie jednoduší. Neznamená to však, že by se jednalo o lepší vozidla. Naopak třeba vozy ze západní Evropy jezdí po nesrovnatelně lepších silnicích, dá se předpokládat, že i kvalita pohonných hmot je lepší atd. Pokud budete srovnávat auto se skutečně najetými 100.000 km z ČR a skutečně najetými 100.000 km z Německa – české auto většinou kvalitativně nevyhraje.

U koho auto nekupovat?

Základní pravidlo je nekupovat auta od prodejců, kteří v inzerci neuvádějí VIN (výrobní číslo karoserie). Neexistuje totiž racionální důvod, proč by je poctivý prodejce měl před vámi schovávat. Pokud k prověření potřebujete nějaké informace, které v inzerci nenajdete, měl by vám je prodávající bez výmluv poskytnout. Pokud je poskytnout nechce, má k tomu samozřejmě zase svůj důvod a ve vlastním zájmu se takovému nákupu vyvarujte.

Možné aktivity ke zjištění najetých kilometrů

  • Kontrola v systému – Ministerstvo dopravy ČR – kontrolatachometru.cz. Získané informace jsou z online systému STKJe to vlastně kontrola najetých kilometrů podle VIN zdarma. – potřebujete VIN.
  • Kontrola v systému CEBIA – autotracer.cz – potřebujete  VIN.
  • Výběr z nabídky vozů D1 CARSVIN je zveřejněné u každého vozu, každý vůz je již prověřený
  • Prověření v navštěvovaném servisu – potřebujete VIN.
  • Fyzická a diagnostická prohlídka a zhodnocení odborníkem v oboru

Výše vidíte, že bez zveřejněného VIN (výrobní číslo karoserie), toho moc neprověříte. A to je právě ten důvod, proč ho někteří prodejci tak rádi schovávají.


D1 CARS - dovoz prověřených vozů ze západní Evropy

V D1 CARS dokážeme vyhledat kvalitní vozy u našich dodavatelů na základě vašich požadavků.

Nabídka vozů

D1 CARS - zveřejněné VIN u každého vozu

D1 CARS s.r.o. uvádí VIN u všech svých vozů bez rozdílu stáří a značky tak, aby si zákazníci mohli ověřit vše co potřebují, ještě před kontaktováním naší společnosti.

Zjistit více

3 základní postupy prověření podle původu vozu

1
Vůz provozovaný celou dobu v ČR

Jako první zdarma prověříme v systému – Ministerstvo dopravy ČR – www.kontrolatachometru.cz. Potřebujete VIN a číslo protokolu poslední technické prohlídky (STK).  Pokud je v databázi dostatek informací o průběhu najetých km a je vše v pořádku, můžete vozidlo zařadit do užšího výběru. Pokud v této databázi nenajdeme dostatek potřebných informací, doporučujeme kontaktovat navštěvovaný servis, kde by vám měli potvrdit servisy zaznamenané v servisní knížce. Pokud ani potom nebudete mít dostatek informací a vůz pro Vás bude stále zajímavý, nezbývá než přistoupit k placeným službám. Jako první můžete využít systém Autotracer od CEBIA na stránce www.autotracer.cz nebo na www.zkontrolujsiauto.cz.

U vozů z ČR je investice do výpisu CEBIA většinou dobrou investicí, protože se třeba dozvíte i informace o předchozím poškození, skutečný rok výroby atd. Prověrka u CEBIA je na dvě části. V prvním kole po zadání VIN zjistíte jaké jsou dostupné informace. Čím větší počet dostupných informací bude, tím větší by měla být Vaše vůle vstoupit do placené části a udělat si kompletní výpis. Ve většině případů u vozů provozovaných jen v ČR po těchto krocích, budete mít dostatek informací o pravdivosti najetých km. V inzerci se můžete setkat i s informací, že u českých vozů riziko stočeného tachometru nehrozí. Na to se ale sázet nedá a podle starého přísloví ,,Důvěřuj, ale prověřuj… ,,  – pokud si chcete být opravdu jistí – prověřujte, ptejte se, zjišťujte…

2
Vůz dovezený ze zahraničí a dosud v ČR neprovozovaný

Pokud má vůz servisní knížku nebo výpis prováděných servisních úkonů ze země původu, měli byste si pravdivost těchto informací ověřit. A to buď napsat email do navštěvovaných servisů nebo si tam nejlépe zavolat a na vůz se zeptat. Nezřídka se v ČR prodávají vozy, které mají servisní knížku zfalšovanou. Proto by vám údaj o přítomnosti servisní knížky neměl stačit. Je potřeba dosledovat, jestli tam vůz, který si chcete koupit skutečně jezdil a aby vám potvrdili i stav najetých kilometrů při jednotlivých servisních prohlídkách.

I u vozidel čerstvě dovezených ze zahraničí vám může pomoci systém Autotracer od CEBIA, kde po zadání VIN zatím zdarma zjistíte, pro jaké období mají záznam o stavu tachometru. Pokud budou mít záznam i za období, kdy byl vůz ještě v zahraničí, vyplatí se i u čerstvě dovezeného vozu o prověrce www.autotracer.cz uvažovat. POZOR – první záznam z ČR bude většinou z STK, kde mohou být najeté kilometry už zmanipulované a nemá tedy žádnou vypovídající hodnotu.

3
Vůz dovezený ze zahraničí a už nějakou dobu provozovaný v ČR

U těchto vozů bychom měli prověrku kilometrů rozdělit na dvě části. Za období provozované v ČR budeme postupovat stejně jako u vozu provozovaného jen v ČR podle bodu 1. výše v tomto textu. Za období provozované v zahraničí budeme postupovat stejně jako u vozu čerstvě dovezeného podle bodu 2. výše v tomto textu.

Spousta lidí se dnes při výběru vozu nespoléhá jen na své síly a pověří nějakou specializovanou firmu. Ve většině případů se jedná o kompletní službu, jejíž součástí může být třeba kontrola VIN, kontrola km, fyzická kontrola v servisu nebo na STK. Při výběru vozů se snažte něco zjistit i o prodávajícím. Prodejci s dlouholetou historií a kamennou prodejnou jsou pro vás zárukou menšího rizika. Je dobré se podívat na reference ostatních zákazníků, které mohou vypadat například takto.


Spousta lidí se dnes při výběru vozu nespoléhá jen na své síly a pověří nějakou specializovanou firmu, která se prověřování vozů před koupí zabývá. Ve většině případů se jedná o kompletní službu, jejíž součástí může být třeba kontrola VIN, kontrola km, fyzická kontrola v servisu nebo na STK.

Při výběru vozů se snažte něco zjistit i o prodávajícím. Prodejci s dlouholetou historií a kamennou prodejnou jsou pro vás zárukou menšího rizika, než nákupy za zdánlivě atraktivní cenu na čerpací stanici.

Je dobré se podívat na reference ostatních zákazníků a zjistit si jejich zkušenosti s vámi vybraným prodejcem, které mohou vypadat například takto.


D1 CARS – reference

Podívejte se na recenze našich spokojených zákazníků a zjistíte, že vybrat si vůz u D1 je prostě pohoda. Pohodlný a bezpečný nákup, to je D1 CARS.

Zobrazit reference

D1 CARS – více než 10 let na trhu

Jen díky vám můžeme hrdě hlásat, že jsme na trhu již více jak 10 let. Prohlédněte si nabídku vozů a přidejte se mezi naše spokojené zákazníky.

Zobrazit nabídku vozů

Dejte nám vědět

+420 725 603 060
Sending